Ko mēs piedāvājam?

SWIMBE® piedāvā iespēju ikvienam pasūtīt savu sapņu peldkostīmu - jebkādā krāsā, dizainā, modelī un izmērā! Peldkostīms, kurš radīts tieši Tavam augumam, Tavai gaumei un sajūtām - unikāls un neatkārtojams!

Mēs ticam, ka katrs cilvēks ir unikāls un tiecas piepildīt savu dzīvi ar sev īpašiem notikumiem, pieredzēm, krāsām un noskaņām. Dažādība ir pasaules īpašā vērtība.

Kur mēs atrodamies?

Uzņēmuma SIA "Mans peldkostīms" dzimšanas vieta ir Latvija un viss peldkostīmu radīšanas process notiek SWIMBE® šūšanas darbnīcā Valmierā.

Mēs esam ļoti priecīgas strādāt un radīt gleznainajā pilsētā pie Gaujas, kas dzīvo zaļi - tieši tāpat kā mūsu uzņēmums!

Mums ir maz-atlikumu ražošanas process - no atgriezumiem radām matu rotas, auduma maisiņus peldkostīmu iesaiņošanai, kā arī tie tiek nodoti biedrībai "Iespēju tilts", kas tos izmanto savu preču radīšanā!

Mūsu audumi

Tradicionāli peldkostīmu ražošanā tiek izmantoti sintētiskie audumi – neilons, poliesters un elastāns, kas iztur UV starojumu, sālsūdeni, hloru, daudzas mazgāšanas utt. Bet tie ir radīti no naftas un dabasgāzes blakusproduktiem. Tātad savā būtībā tie ir plastmasa.Tiek prognozēts, ka līdz 2050. gadam pasaules ūdeņos plastmasas būs vairāk nekā zivju. Tāpēc modes dizaineri visā pasaulē aizvien vairāk pievēršas otrreiz lietojamo materiālu izmantošanai.

SWIMBE® peldkostīmu ražošanā izmanto unikālus audumus, kas ir radīti Itālijā uzņēmumā Carvico no veciem zvejas tīkliem, paklājiem, PET pudelēm u.c. plastmasas atkritumiem. Audumi pēc savām īpašībām un sajūtām ir identiski tradicionālā ceļā iegūtiem audumiem. Šāda ražošana dod iespēju radīt izcilas kvalitātes apģērbu, netērējot jaunus planētas resursus! Peldkostīmu ārējā slānī ir audums VITA PL, bet oderē - RENEW SOUL.

Mēs SWIMBE® mīlam šo planētu un ticam, ka to mīli arī Tu! Tāpēc mēs izjūtam lielu atbildību un aicinājumu par to rūpēties. Mēs aicinām arī Tevi pievienoties mums, ikdienā izdarot tādas izvēles, kuras palīdz mūsu planētai.

Mūsu vērtības

BRĪVĪBA – izvēlēties, baudīt, priecāties un svinēt dzīvi! Apģērba un stila brīvība, ķermeņa brīvība no pasaules noteiktiem standartiem. Brīvība baudīt vasaru, pludmali, pirti, baseinu, SPA un jebko citu, ko vien Tu vēlies!

IEDVESMA – iedrošināt ikvienu justies īpaši, skaisti un mīlēt sevi, kā arī iedvesmot potenciālos uzņēmējus, daloties ar savu pieredzi uzņēmuma un zīmola izveidošanā.

ATBILDĪBA – pret klientu, uzņēmuma komandu un dabu. Atbildība par savām izvēlēm.

GODĪGUMS – caurspīdīgums un atklātība visā uzņēmējdarbības procesā.

UZDRĪKSTĒŠANĀS – radīt, sapņot un darīt. SWIMBE® ir uzdrīkstēšanās piemērs – apvienojoties divām unikālām personībām, ir radīts zīmols, kurš dod iespēju arī citiem atļauties būt autentiskiem un neatkārtojamiem.

Mikroplastmasa

Katru reizi, kad Tu mazgā jebkādu apģērbu no sintētikas, ūdenī izdalās ar aci nesaskatāmas daļiņas - mikroplastmasa. Tālāk tās tiek cauri esošajām notekūdeņu attīrīšanas iekārtām, nonākot upēs un jūrā. Tur to apēd ūdeņu iemītnieki un pēc tam šos iemītniekus apēd Tu.  Tiek lēsts, ka viens cilvēks gadā apēd ~250g mikroplastmasas. Šāda ķēde darbojas ar visiem audumiem - vienalga, vai tie ir radīti pa tiešo no naftas vai no plastmasas atkritumiem.

Mēs nemēģināsim Tevi pārliecināt, ka no mūsu peldkostīmiem mikroplastmasa neizdalās. Mēs nenodarbojamies ar "zaļmūldēšanu". Gluži pretēji - mēs skatāmies problēmai acīs un domājam, kā to risināt.

Tāpēc mēs esam pirmais uzņēmums pasaulē, kas savus apģērbus ir nodevis laboratorijai testēšanai uz mikroplastmasas piesārņojumu. Sadarbībā ar Latvijas Hidroekoloģijas institūtu un ar LIAA atbalstu mēs veicām mūsu peldkostīmu mazgāšanas testu. Pats svarīgākais secinājums - visvairāk piesārņojuma izdalās tieši pirmajā mazgāšanas reizē - 56% no kopējā apjoma.

Tapēc mēs kā ražotāji uzņemamies atbildību par šo problēmu un veicam apģērbu pirmreizējo mazgāšanu, izmantojot gan mikroplastmasu aizturošus maisus no GUPPY FRIEND, un tuvākajā laikā uzstādīsim speciālu filtru no Planet Care. Mūsu pētījuma rezultāti lasāmi šeit.

Mūsu peldkostīmu UPF

Uz pretiedeguma krēmiem liek SPF (sun protection factor) aizsargfaktoru, bet audumiem ir UPF (ultraviolet protection factor) indekss, jo arī tie "laiž cauri" saules UV starojumu. Ir būtiski nošķirt šos abus rādītājos, jo SPF primāri aizsargā pret UVB stariem (ja vien nav plaša spektra līdzeklis), savukārt apģērbs absorbē arī UVA starojumu.  

UVA stari ir tie, kuri tiek ādā daudz dziļāk un tāpēc rada ādas vēzi jeb melanomu. Šis vēža veids ir viens no izplatītākajiem pasaulē un to bieži pamana novēloti. Tāpēc regulāri apskati savu ādu, neapmeklē solāriju (solārija lampas rada 95-99% UVA starojumu un tikai 1-5% UVB) un izturies ar piesardzību pret sauli.


Mūsu peldkostīmu arējā kārtā izmantotajam audumam UPF ir 50+. Tātad šis audums aiztur 98% UV staru - gan UVA, gan UVB!


Ja Tev ir jūtīga āda un Tu vēlies, lai tā ir pasargāta arī zem peldkostīma, tad #swimbe peldkostīmi būs īstā izvēle!


Tu vari uzzināt vairāk par UPF indeksu šeit (informācija angļu valodā) un par UV starojumu šeit.


SWIMBE® [svimbī] stāstsSIA “Mans peldkostīms” ir dibināts 2018. gada rudenī. Plašāk mūs atpazīst pēc zīmola SWIMBE.
 
Ideja par uzņēmumu radās, vadoties no personīgās pieredzes un vajadzībām - ne veikali, ne interneta piedāvājums neapmierināja pavisam vienkāršu vēlmi – nopirkt skaistu un funkcionālu peldkostīmu īstai sievietei, kas neiekļaujas modes noteiktajos standartos, un kurai ir svarīga arī produkta izcelsme un ražotāja atbildība pret dabu.
 
Mēs tādu uzņēmumu neatradām, tāpēc izlēmām pašas radīt visas ķermeņa formas mīlošu un atbildīgi ražotu peldkostīmu līniju. Sākumā radījām modeļus sievietēm ar lielā krūtīm, bet nu jau mūsu piedāvājumā ir vairāk nekā 20 produktu sievietēm, vīriešiem un bērniem!

Mūsu atbalsts

SWIMBE® tapšanā liels atbalsts ir mūsu konsultatīvā padome. Sociālās uzņēmējdarbības likums uzliek par pienākumu iekļaut ekspertus uzņēmuma darbā, bet mēs to neuzskatām par apgrūtinājumu - drīzāk par lielisku iespēju reizi mēnesī dzirdēt 3 ļoti zinošu un vides jomā erudītu sieviešu domas par uzņēmumam aktuāliem jautājumiem!

SWIMBE® konsultatīvo padomi veido - Jana Simanovska, Dace Akule un Santa Krastiņa. Jana ir doktore vides inženierzinātnēs un zina visu par ekodizainu un ķīmiskām vielām. Dace ilgus gadus ir strādājusi politikas centrā PROVIDUS un pašreiz darbojas kā ilgtspējīgas modes eksperte un dažādu projektu vadītāja. Bet Santa RTU Dizaina fabrikā vada Climate-KIC HUB Latvia projektu, ir papildinājusi savas zināšanas ētiskās līderības institūtā Indijā un Šveicē, kā arī darbojusies kā brīvprātīgā biedrībā homo ecos. Kopā šīs dāmas mums palīdz būt vēl labākam uzņēmumam - liels paldies viņām par to!

Vai esam vegāniem draudzīgi?

Jā! Mūsu peldkostīmi ir vegāniem draudzīgi! Visi mūsu piegādātāji - audumiem Carvico, furnitūrai ArtaF, diegiem Thread solutions, sublimācijai EPSON - ir iesnieguši rakstiskus apliecinājumus, ka izejmateriālu ražošanā netiek izmantoti dzīvnieku valsts produkti.